Dlaczego młodzi ludzie sięgają po alkohol i narkotyki?

Na samym początku występuje głębokie uzależnienie emocjonalne. Związane jest ono z tym, że ludzie nie umieją sobie radzić ze złością, ze strachem, ze wstydem i z innymi emocjami przysparzającymi im w życiu dotkliwych cierpień. Potrzebują czegoś co im te stany złagodzi, co ich znieczuli. Tego typu problemy mogą wystąpić praktycznie u każdego człowieka, niezależnie od jego pozycji społecznej, wysokości zarobków, poziomu wykształcenia itp.
Czynniki genetyczne nie są jedyną przyczyną, ale fakt, że ktoś ma w rodzinie osobę uzależnioną stawia go w grupie najwyższego ryzyka.
Uwarunkowania genetyczne są aspektem biologicznym. Kolejny ważny fakt, to wzorce rodzinnea więc coś, co zaliczamy do sfery zachowań. Jeśli ktoś systematycznie ogląda jak osoba, która jest dla niego wzorem sięga po alkohol zamiast rozwiązywać trudne sprawy, to sam uczy się takiej postawy i stosuje ją w swoim życiu. Po prostu nikt nie nauczył go, że są inne rozwiązania. Zaczyna pić i robi to coraz bardziej systematycznie. A jednak każdy człowiek chce być akceptowany przez swoje środowisko, gdyż tylko wtedy czuje się bezpiecznie. Jest więc akceptowany, gdy postępuje tak samo jak jego najbliższe otoczenie. W dodatku obraca się on w takiej grupie ludzi, która tej substancji używa. 

Zadzwoń do Nas!
☎ 533 724 499
Telefon
Wiadomość
Adres: https://koninki.pl/dlaczego-mlodzi-ludzie-siegaja-po-alkohol-i-narkotyki.html