Leczenie alkoholizmu Częstochowa

Profesjonalny ośrodek leczenia uzależnień to najlepsze rozwiązaniedla osób z Częstochowy, które mają problem z alkoholem. Empatyczny, ale i fachowy personel to kluczowy sojusznik w walce z chorobą. Prywatny Ośrodek Terapii PCTU Koninki to nie tylko skuteczne leczenie alkoholizmulecz również duże wsparcie dla rodzin pacjentów z Częstochowy. Terapia uzależnień otwiera drogę pacjentom do nowego, trzeźwego życia.

Alkoholizm - zmora społeczeństwa

Ośrodek leczenia uzależnień pomaga nałogowcom wyjść na prostą. Pamiętaj, że alkoholizm może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, pozycji społecznej czy statusu majątkowego. Duże piętnowanie osób uzależnionych sprawia, że boją się zdecydować na leczenie alkoholizmu. Odwyk alkoholowy wydaje im się ostatecznością i oszukują się, że sami dadzą radę kontrolować nałóg.

Niestety, nie są w stanie. Alkoholizm jest wyniszczającą organizm, nieuleczalną chorobą. Osoby dotknięte nią muszą do końca życia dbać o abstynencję. Droga do trzeźwości nie jest usłana różami i wiele osób z niej rezygnuje. Ośrodek leczenia uzależnień gwarantuje pomoc medyczną i wsparcie, ale bez silnej chęci zmiany stylu życia alkoholika nic się nie uda. Najpierw bardzo trudny detoks alkoholowy, potem wymagająca wytrwałości terapia uzależnień. Osoba uzależniona potrzebuje dużo motywacji i wsparcia. 

Nasz ośrodek terapii uzależnień pomaga na co dzień wyjść z nałoguwielu ludziom. Częstochowa, Kraków czy inne miasto - miejsce zamieszkania nie ma znaczenia. Wyciągamy pomocną dłoń do potrzebujących, którzy chcą rozpocząć leczenie alkoholizmu.

Terapia uzależnień - kiedy zacząć leczenie alkoholizmu?

Odpowiedź jest prosta: jak najszybciej. Im wcześniej osoba uzależniona odwiedzi ośrodek leczenia uzależnień, tym mniej skomplikowany będzie to proces. Człowiek staje się alkoholikiem poprzez pokonywanie kolejnych etapów rozwoju choroby. Zaczyna się niewinnie, od picia dla zabawy i towarzystwa. Ta faza może niebezpiecznie doprowadzić do stanu, w którym “przypadkiem” pojawia się więcej okazji do picia, a tolerancja na alkohol rośnie. Leczenie alkoholizmu obejmuje jeszcze dwie fazy choroby: krytyczną i przewlekłą. W pierwszej z nich chory doznaje wielu fizycznych objawów alkoholizmu, ale oszukuje siebie i wszystkich, że mają inną przyczynę. W fazie przewlekłej alkohol wygrywa ze wszystkim i dochodzi do bezustannego upijania się i zupełnej rezygnacji.

Nasz ośrodek terapii uzależnień przeprowadza leczenie alkoholizmu w sposób profesjonalny i kompleksowy. Nie czekaj na rozwój choroby, tylko pozwól zdusić pożar w zarodku. Drzwi ośrodka są otwarte dla wszystkich mieszkańców Częstochowy i innych miast.

Ośrodek uzależnień o wysokim standardzie

Celem ośrodka leczenia uzależnień jest pomoc choremu w powrocie do zdrowia i trzeźwości. Pracujemy w oparciu o standardy opracowane przez Ministerstwo Zdrowiai Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Stacjonarna terapia alkoholowa w ośrodku położonym w otulinie Gorczańskiego Parku Narodowego, z dala od miejskich zabudowań, pozwala odciąć się od codziennych obowiązków i swobodnego dostępu do używek w Częstochowie. 

Skuteczne metody terapii

Nasz ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych to doświadczona kadra specjalistów, dzięki którym możliwa jest skuteczna terapia i zbudowanie solidnego fundamentu trzeźwości. Proponujemy leczenie alkoholizmuw ramach autorskiego programu.  Stworzyli go eksperci we współpracy z osobami trzeźwiejącymi. Ośrodek terapii uzależnień znajduje się 200 kilometrów od Częstochowy, dzięki czemu pacjent będzie przebywać w warunkach sprzyjających walce z nałogiem. Z naszej strony zapewniamy:

  • profesjonalne leczenie alkoholizmu, w tym indywidualną oraz grupową terapię alkoholową,
  • zajęcia dodatkowe takie jak joga czy muzykoterapia,
  • komfortowe warunki lokalowe oraz pełną dyskrecję,
  • dostęp do rowerów, siłowni, sauny i jacuzzi, bilardu oraz ping-ponga.

Sprawdź również: leczenie alkoholizmu Kraków, leczenie alkoholizmu Katowice, leczenie alkoholizmu Wrocławoraz leczenie alkoholizmu Łódź.

Zadzwoń do Nas!
☎ 533 724 499
Telefon
Wiadomość
Adres: https://koninki.pl/leczenie-alkoholizmu-czestochowa.html