Leczenie alkoholizmu Katowice

PCTU Koninki to renomowany ośrodek, który oferuje profesjonalne odtrucia alkoholoweosobom zamieszkującym Katowice. Pomagamy oczyścić organizm z toksyn, które powstały w wyniku spożywania alkoholu. Odtrucia alkoholowe umożliwiają poprawę stanu fizycznego i psychicznego wyniszczonego przez ciąg alkoholowy. Dobrze przeprowadzony detoks alkoholowy musi być realizowany pod okiem specjalistów. Odtrucie nie wyleczy jednak alkoholika z nałogu. Niezbędna do tego jest terapia uzależnień, którą również prowadzimy dla mieszkańców Katowic.

Czym jest alkoholizm i jak wygląda jego leczenie?

Alkoholizm jest przewlekłą chorobą, która prowadzi do wyniszczenia ciała i umysłu uzależnionego. Alkoholik ma szansę na trzeźwe funkcjonowanie, jednak nałóg będzie mu towarzyszyć do końca życia. Choroba alkoholowa czyni spustoszenie w organizmie nałogowca. Konieczne stają się częste odtrucia alkoholowe, które oczyszczają ciało z toksyn i dostarczają brakujący składników, np. jonów magnezu i potasu. Detoks alkoholowy to również pierwszy krokdo podjęcia terapii. 

Nagłe zaprzestanie picia powoduje wiele nieprzyjemnych skutków, które mogą wpływać na motywację do wyjścia z nałogu. Pacjenci już kilka godzin po odstawieniu alkoholu zaczynają doznawać objawów tzw. zespołu abstynencyjnego. Zjawisko to obejmuje m.in. nudności, drgawki, skurcze mięśni, omamy i lęk. To bardzo trudny czas dla alkoholika, dlatego niezbędna mu jest odpowiednia opieka. Jeśli Ty lub Twój bliski potrzebujecie pomocy w wyjściu z uzależnienia, zapraszamy do naszego prywatnego ośrodka terapii uzależnień. Nasi pacjenci spotykają się z dyskrecją, empatią i fachowymi usługami ze strony personelu.

Kiedy należy reagować i udać się na odwyk alkoholowy?

Nie dla każdego jest oczywiste to, kiedy należy reagować i udać się na odwyk alkoholowy. Często osoby chore lub ich bliscy obawiają się odrzucenia w środowisku i starają tłumaczyć się przed sobą z alkoholizmu. W Polsce alkohol jest bardzo popularną używką, kojarzoną z zabawą i dobry nastrojem. Dlatego czasem trudno jest ocenić, czy osoba ma kontrolę nad piciem, czy należy rozpocząć profesjonalne leczenie alkoholizmu.

Specjaliści stworzyli czteroetapowy model uzależnienia od alkoholu. Już druga faza, zwana ostrzegawczą, powinna zaalarmować bliskich osoby, która zbyt często zagląda do kieliszka. Coraz częściej szuka okazji do picia, “leczy” kaca alkoholem i stosuje go jako uniwersalny środek zarówno do zabawy, jak i radzenia sobie z troskami. Perspektywa silnego nałogu jest coraz bliższa, dlatego konieczna jest wcześniejsza, stanowcza reakcja. Odtrucia alkoholowe i terapia uzależnień podjęte na wczesnym etapie pomagają poradzić sobie z problemem zanim stanie się bardzo poważny. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień to miejsce, gdzie osoba w nałogu uzyska specjalistyczną, troskliwą opiekęi będzie mogła wspólnie z nami walczyć o codzienność w trzeźwości.

Pokonaj nałóg - profesjonalny ośrodek leczenia uzależnień

Priorytetem jest skuteczne leczenie alkoholizmu wśród pacjentów z Katowicoraz całego kraju. Przeprowadzamy odtrucia alkoholowe, które są wstępem do kompleksowej terapii. Oferujemy także wsparcie dla rodzin, które zmagają się z konsekwencjami uzależnienia. Życie w trzeźwości jest poważnym wyzwaniem dla osób w nałogu, dlatego opracowaliśmy program zgodny ze standardami Ministerstwa Zdrowiai Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Terapia alkoholowa obejmuje zarówno konsultacje indywidualne, jak i grupowe oraz szereg zajęć w przestrzeni sprzyjającej pracy nad sobą. Do ośrodka leczenia uzależnień położonego w otulinie Gorczańskiego Parku Narodowegozapraszamy pacjentów nie tylko z Katowic. 

Leczenie alkoholizmu - stacjonarna terapia uzależnień 

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych PCTU Koninki zapewnia specjalistyczną opiekęw komfortowych warunkach, dzięki czemu możliwa jest skuteczna terapia pacjentów z Katowic. Program stworzył zespół doświadczonych ekspertów wraz z trzeźwiejącymi alkoholikami, którzy doskonale wiedzą jak pomocny jest rozumiejący i wymagający terapeuta. Dzięki rodzinnej atmosferze i zajęciom aktywizującym leczenie alkoholizmu przebiega w sposób kontrolowany. Zapewniamy między innymi:

  • doświadczenie kadry terapeutycznej i medycznej,
  • ośrodek położony z dala od zabudowań, 
  • zajęcia dodatkowe, w tym jogę,
  • dyskrecję oraz komfortowe warunki, w tym jedno- i dwuosobowe pokoje z łazienkami.

Sprawdź również: leczenie alkoholizmu Kraków, leczenie alkoholizmu Częstochowa, leczenie alkoholizmu Wrocławoraz leczenie alkoholizmu Łódź.

Zadzwoń do Nas!
☎ 533 724 499
Telefon
Wiadomość
Adres: https://koninki.pl/leczenie-alkoholizmu-katowice.html