Leczenie alkoholizmu Kraków

Prywatny Ośrodek Terapii PCTU Koninki zapewnia profesjonalne leczenie alkoholizmu osobom z Krakowaoraz okolic. Jest to bardzo trudne zadanie, które powinno być realizowane przez doświadczonych specjalistów. Priorytetem jest realna pomoc osobom uzależnionym i wsparcie dla rodzin, dlatego działamy zgodnie ze standardami opracowanymi przez Ministerstwo Zdrowia i Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zapraszamy mieszkańców Krakowa do skorzystania z fachowych usług terapeutów.

Na czym polega alkoholizm?

Uzależnienie od alkoholu to schorzenie nieuleczalne. Fatalnie wpływa zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Leczenie alkoholizmu jest jednak możliwe, a najlepszym rozwiązaniem jest ośrodek leczenia uzależnieńi terapia alkoholowa. Aby podjąć się tego wyzwania, alkoholik musi wykazać się dużą wytrwałością i świadomością swojej choroby. Przyznanie przed sobą, że jest bezsilny wobec nałogu i nie ma nad nim kontroli jest pierwszym, niezbędnym krokiem do podjęcia leczenia.

Odwyk alkoholowy jest trudnym procesem, do którego nie da się nikogo zmusić. Tylko silna wola umożliwi uzależnionemu skuteczny detoks alkoholowy i postępy w leczeniu alkoholizmu. Odtrucie alkoholowe wywołuje objawy odstawienne, które mogą trwać wiele dni. Należą do nich m.in. lęk, nudności, zawroty głowy czy urojenia. Dużą wartość ma odpowiednie wsparcie pacjenta, które zapewnia prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Osoby, które zamieszkują Kraków i okolice dojadą samochodem do naszej placówki w nieco ponad godzinę.

Czy to już uzależnienie? Jak wykryć alkoholizm

Nie istnieje sztywna granica, od której zaczyna się uzależnienie. Leczenie alkoholizmu należy podjąć na bardzo wczesnym etapie, dzięki czemu pacjent ma szansę zapobiec rozwojowi nałogu. Wśród czterech faz uzależnienia od alkoholu, wyróżniamy:

  • picie dla towarzystwa,
  • fazę ostrzegawczą,
  • fazę krytyczną,
  • fazę przewlekłą.

Analiza tych etapów pozwala zrozumieć, jak działa pogrążanie się w alkoholizmie. Pierwszy przypomina okazjonalne upajanie się i bardzo łatwo go zlekceważyć. Lekarze zalecają, aby już w tej fazie zastosować leczenie alkoholizmu. Następnie występuje zwiększona częstotliwość picia, stwarzanie sobie okazji do niego i próby krycia się ze swoją słabością. Rośnie również tolerancja na alkohol, przez co chory pije coraz więcej. 

Trzeci etap niesie za sobą bardziej czytelne sygnały, które dodatkowo wiążą się z wypieraniem prawdy przez alkoholika. W tym przypadku leczenie alkoholizmu jest już bardzo trudne, ale nadal możliwe. Niezbędna jest jednak terapia alkoholowa, prowadzona przez specjalistów w ośrodku leczenia uzależnień. Czwarta faza jest związana z obsesyjnym upijaniem się i prawdopodobnym rozkładem relacji rodzinnych. 

Jeśli widzisz, że Twoja bliska osoba nie radzi sobie z alkoholem, przekonaj ją do zmiany. Niedaleko od Krakowa znajduje się nasz prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu. Jest to miejsce, w którym ludzie uzależnieni mogą odbyć terapię alkoholowąi otrzymać kompleksową pomoc w powrocie do normalnego życia.

Terapia alkoholowa kluczem do wyjścia z nałogu

Leczenie alkoholizmuto trudny proces, który musi być prowadzony pod okiem wykwalifikowanych terapeutów. Alternatywne metody, takie jak wszywka, nie wyeliminują problemu. Stacjonarna terapia alkoholowa jest najskuteczniejszą formą leczenia. Nasz ośrodek terapii uzależnień znajduje się z dala od zabudowań, w otulinie Gorczańskiego Parku Narodowego. Miejsce to stanowi doskonałą przestrzeń do nauki trzeźwości

Leczenie alkoholizmu pod opieką wykwalifikowanych medyków

Leczenie alkoholizmu w naszym ośrodku polega na terapii opracowanej przez zespół specjalistóworaz trzeźwiejących alkoholików, którzy wskazali, co najbardziej pomogło im wyjść z nałogu. Ośrodek leczenia uzależnień przyjmuje pacjentów nie tylko z Krakowa, ale również z całego kraju. Profesjonalna opieka obejmuje:

  • pomoc kadry terapeutycznej i medycznej,
  • indywidualną i grupową terapię alkoholową, 
  • realne wsparcie dla rodzin,
  • leczenie alkoholizmu poprzez zajęcia rekreacyjne,
  • aktywność fizyczną zapewniającą zdrowie pacjentów.

Jako prywatny ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych zapewniamy komfortowe warunki, dostęp do siłowni, sauny oraz jacuzzi, domową kuchnię, a także pełną dyskrecję.

Sprawdź również: leczenie alkoholizmu Katowice, leczenie alkoholizmu Częstochowa, leczenie alkoholizmu Wrocławoraz leczenie alkoholizmu Łódź.

Zadzwoń do Nas!
☎ 533 724 499
Telefon
Wiadomość
Adres: https://koninki.pl/leczenie-alkoholizmu-krakow.html