Leczenie alkoholizmu Łódź

Terapia uzależnień to jedyna właściwa droga, która prowadzi do trzeźwości. Nasz ośrodek leczenia uzależnień oferuje pacjentom z Łodzi kompleksową pomoc w wychodzeniu z nałogu. Leczenie alkoholizmu to duże wyzwanie, a jednocześnie konieczność, jeśli alkoholik chce wrócić do normalnego życia. W ośrodku terapii PCTU Koninki możesz liczyć na duże doświadczenie terapeutyczne specjalistówi indywidualne podejście do pacjenta.

Alkoholizm – czy można się wyleczyć?

Istnieje błędne przeświadczenie, że alkoholizm to problem małych miejscowości. To nieprawda, większe miasta, takie jak Łódź, również nie są od niego wolne. Ludzie, którzy popadli w nałóg alkoholowy muszą się mierzyć z jego przewlekłością. Nie da się raz na zawsze pozbyć tej dolegliwości. Skuteczne leczenie alkoholizmu prowadzi do życia w trzeźwości– picie przestaje być pierwszą metodą na poradzenie sobie z problemami. Musisz wiedzieć, że popularne wszywki nie leczą uzależnienia, ponieważ pełnią jedynie rolę zapobiegawczą. Nie likwidują natomiast przyczyny problemu, z którą walczyć może jedynie terapia uzależnień.

Psychoterapię pacjentów poprzedzają odtrucia alkoholowe. Detoks alkoholowy to nieprzyjemny, ale konieczny etap leczenia alkoholizmu. Z organizmu są usuwane wszelkie toksyny, a chory musi pozostawać trzeźwy. Niestety odtrucia alkoholowe wiążą się często z zespołem odstawiennym. Oznacza to, że trzeźwiejący alkoholik może odczuwać nudności, skurcze, niepokój, a nawet omamy. Jest to bardzo trudne przeżycie, dlatego potrzebna jest mu kompleksowa opieka i wsparcie odpowiednio przygotowanego personelu. 

Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu zatrudnia grono najwyższej klasy ekspertów w dziedzinie psychoterapii uzależnień. Gwarantujemy doskonałe leczenie alkoholowe pacjentom z Łodzi oraz innych miejscowości.

Kiedy zacząć leczenie alkoholizmu?

Rozpoznanie problemu alkoholizmu na wczesnym etapie nie jest łatwe. Im wcześniej jednak rozpoznasz chorobę, tym łatwiej z nią walczyć. Pierwsze oznaki uzależnienia pojawiają sięjuż w momencie, gdy osoba pije dla towarzystwa. Terapia alkoholowa w tym momencie to najlepsze rozwiązanie. Później następuje zwiększenie częstotliwości spożywania alkoholu i szukanie okazji do takiej formy spędzania czasu. Kolejnym etapem są coraz większe zmiany w psychice i ciele osoby uzależnionej, prowadzące do wielu konfliktów i pogłębiania problemu. Bardzo często w tym momencie osoba uzależniona nie chce przyznać, że powinna iść na odwyk alkoholowy. Świadomość swojego położenia i mocna chęć zmiany trybu życia jest konieczna, aby terapia uzależnień okazała się skuteczna.

Realna pomoc dla osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin

W prywatnym ośrodku PCTU Koninki realizujemy skuteczne leczenie alkoholizmupoprzez terapię indywidualną i grupową dla osób z Łodzi i całego kraju. Wspieramy w pracy nad sobą nie tylko pacjentów, ale również rodziny, które na co dzień zmagają się z konsekwencjami niszczącego nałogu. Terapia alkoholowa w naszym wydaniu to autorski program, opracowany zgodnie ze standardami Ministerstwa Zdrowiai Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Stacjonarny pobyt w ośrodku stanowi realną pomoc dla osób uzależnionych z Łodzi. 

Profesjonalne leczenie alkoholizmu poprzez terapię

Leczenie alkoholizmuw rodzinie na własną rękę nie przynosi oczekiwanych rezultatów? Skorzystaj z pomocy specjalistów, pracujących na co dzień w naszym ośrodkuterapii uzależnień dla osób z Łodzi i całego kraju. Wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem przekłada się poprawę zdrowia trafiających do nas pacjentów. Zapewniamy doskonałe warunki do terapii alkoholowej– obiekt znajduje się w otulinie Gorczańskiego Parku Narodowego. Oprócz tego możesz oczekiwać:

  • profesjonalnej opieki, która obejmuje leczenie alkoholizmu dostosowane do potrzeb osoby uzależnionej,
  • wygodnych warunków lokalowych oraz domowej kuchni pod nadzorem sanepidu,
  • zajęć dodatkowych oraz dostępu do aktywności fizycznej,
  • pełnej dyskrecji i przyjaznej atmosfery,
  • empatycznego, ale i wymagającego personelu.

Zobacz również: leczenie alkoholizmu Kraków, leczenie alkoholizmu Katowice, leczenie alkoholizmu Częstochowaoraz leczenie alkoholizmu Wrocław.

Zadzwoń do Nas!
☎ 533 724 499
Telefon
Wiadomość
Adres: https://koninki.pl/leczenie-alkoholizmu-lodz.html