Leczenie alkoholizmu Wrocław

Terapia uzależnień to najskuteczniejszy sposóbna leczenie alkoholizmu. Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień oferuje mieszkańcom Wrocławia pomoc w walce z nałogiem, m.in poprzez odtrucia alkoholowe i terapię. Gwarantujemy profesjonalne podejście i pełną dyskrecję. Dysponujemy wykształconym, empatycznym personelem, który potrafi właściwie zadbać o pacjenta. 

Co to jest alkoholizm?

Problem nałogu alkoholowego jest powszechny, zarówno w dużych miastach takich jak Wrocław, jak i w mniejszych miejscowościach. Wokół niego narosło wiele mitów, dlatego przypomnijmy podstawowe fakty.

Uzależnienie od alkoholu jest chorobą, która jak cień towarzyszy człowiekowi do końca życia. Właściwie poprowadzona terapia uzależnień pozwala jednak na wytrwanie w abstynencji i powrót do zdrowia. Leczenie alkoholizmu jest możliwe, ale to bardzo wymagające zadanie. Przede wszystkim skuteczność starań w znacznym stopniu zależy od zaangażowaniai woli pacjenta. Musi przygotować się na mnóstwo wyrzeczeń i trudności. 

Już pierwszy krok – detoks alkoholowy - jest arcytrudny. Związany jest z nim zespół abstynencyjny, który wynika z nagłego zaprzestania picia alkoholu. Omamy, nudności, skurcze – to wszystko przechodzi alkoholik chcąc wyjść na prostą. Doświadczony psycholog wspiera go w tym, dzięki czemu pacjent nie jest sam. 

Leczenie uzależnień alkoholowych za pomocą terapii jest w stanie wyciągnąć chorego z problemów, dlatego warto się go podjąć. Nasz ośrodek terapii uzależnień zajmuje się kwestią leczenia alkoholizmu w sposób nowoczesny i zgodnie z najwyższymi standardami. Zapraszamy do kontaktu mieszkańców Wrocławia oraz innych miast.

Jak rozwija się uzależnienie od alkoholu?

Terapia uzależnień to proces, który przechodzą ludzie z różnych grup społecznych. Nie ma “równych i równiejszych” – alkohol niszczy wszystkich. Proces rozwoju nałogu jest kilkuetapowy. Leczenie uzależnień należy rozpoczynać jak najwcześniej. Początek jest niepozorny – ot, picie dla towarzystwa. Niektórzy nie potrafią na tym poprzestać i coraz częściej sięgają po alkohol. Im więcej piją, tym więcej muszą go w siebie wlać, aby osiągnąć upragniony stan. Z czasem sprawy przybierają jeszcze gorszy obrót, zaczynają się kłótnie w domu i wypieranie nałogu oraz obwinianie innych za swoje dolegliwości. 

Jeśli widzisz, że Ty lub Twoi bliscy pogrążacie się w alkoholu, zdecyduj się na leczenie alkoholizmu. Terapia alkoholowa to najskuteczniejszy sposób, żeby wyrwać się z nałogu. Niezbędne odtrucia alkoholowe, odpowiednie podejście psychoterapeuty, zrozumienie, ale i stanowczość – to wszystko zapewnia nasz ośrodek terapii uzależnień.

Dlaczego warto wybrać prywatny Ośrodek Terapii PCTU Koninki?

Stacjonarne leczenie alkoholizmumoże wydawać się ostatecznością, ale daje lepsze efekty niż terapia uzależnień z doskoku. Ośmiotygodniowy pobyt w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień to najlepsze rozwiązanie dla osób z Wrocławia, które utraciły kontrolę nad własnym życiemi chcą postawić pierwszy krok w drodze do trzeźwości. Zapewniamy również pełne wsparcie dla rodzin, które zmagają się z konsekwencjami obecnego w domu nałogu. Terapia alkoholowa to proces, dzięki któremu możliwy jest powrót do zdrowia, dlatego warto szukać profesjonalnej pomocy. 

Leczenie alkoholizmu - pomoc ze strony specjalistów

Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych znajduje się w pięknej okolicy Gorczańskiego Parku Narodowego, co daje doskonałe warunki do terapii. Stworzyliśmy autorski program leczenia alkoholizmu we współpracy z osobami, którym udało się wyjść z nałogu, dzięki czemu znamy realne potrzeby uzależnionych z Wrocławia. Jesteśmy profesjonalistami – działamy zgodnie ze standardami Ministerstwa Zdrowiai Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pacjentom zapewniamy:

  • leczenie alkoholizmu poprzez terapię oraz zajęcia dodatkowe,
  • regularne badania,
  • komfortowe warunki noclegowe dla osób z całego kraju, w tym z Wrocławia,
  • swobodny dostęp do aktywności fizycznej (rowery, siłownia, joga),
  • konsultacje psychiatryczne,
  • pełną dyskrecję.

Zobacz również: leczenie alkoholizmu Kraków, leczenie alkoholizmu Katowice, leczenie alkoholizmu Częstochowaoraz leczenie alkoholizmu Łódź.

Telefon
Wiadomość
Adres: https://koninki.pl/leczenie-alkoholizmu-wroclaw.html