Osoba uzależniona od leków - jak z nią postępować? 

 
Bardzo ważnym krokiem jest doprowadzić do konsultacji lekarskiej chorego. Ważne jest aby poinformować lekarza o prawdopodobnym uzależnieniu lekowym, gdyż sam pacjent tego nie chce zrobić z uwagi na ograniczeniu wówczas uzyskania recepty – leku. Konsultacja lekarska  umożliwia ustalenie ogólnego stanu zdrowia, stopnia zaawansowania nałogi i związanych z nim powikłań oraz ocenę  stopnia intensywności  zespołu abstynencyjnego. 
 
Odtrucie i stabilizowanie stanu psychofizycznego osoby uzależnionej musi odbywać się pod specjalistyczną opieką. W przypadkach ciężkich  chorych kieruje się na  szpitalny oddział toksykologii. Następnym etapem leczenia jest terapia uzależnień, w ramach której chory poznaje mechanizmy  choroby uzależnienia od leków , określa się fazę choroby, uczy się radzić sobie z tzw. głodem lekowym i rozwiązywać problemy, nie wspierając się farmaceutykami.
 
Leczenie lekomanii jest trudne, ale rozpoczęte odpowiednio wcześnie pozwala uniknąć niebezpiecznych konsekwencji zdrowotnych i zerwać z nałogiem szkodliwym w skutkach nie tylko dla osoby uzależnionej, ale i dla jej najbliższego otoczenia. 

(4.0/5, 2 oceny)

Zadzwoń do Nas!
☎ 533 724 499
Telefon
Wiadomość
Adres: https://koninki.pl/jak-postepowac-z-lekomanem.html