Jak przestać nadużywać leków nasennych, przeciwbólowych lub uspokajających

 
Uwolnić się od uzależnienia lekowego jest trudne. Z lekarzem psychiatrą ustalamy długość procesu odstawiania leków. Leków nie powinno się odstawić natychmiast, ponieważ  „zespół odstawienia leków” jest bardzo dokuczliwy i pomimo chęci  chory sam nie potrafi tego zrobić. Ponieważ wielokrotnie sam próbował, utrwala się w nim przekonanie, że się tego po prostu nie da zrobić.
 
W ośrodku wszystko jest pod kontrolą i odstawianie leków następuje stopniowo. Poza tym pacjent ciągle ma pod ręką psychologa, terapeutę, którzy wyjaśniają mu szczegółowo ten trudny proces. Codzienne zajęcia, oderwanie umysłu od natrętnie powracających myśli – daje szansę na podjęcie przez chorego wysiłku i wprowadzeniu zmian. Zmiany wprowadza się wolno i dlatego terapia leczenia uzależnienia lekowego trwać dłużej, w innym razie nie przyniesie pożądanych efektów i nie uwolni pacjenta od obsesji – przymusu zażywania leków. Aby przestać zażywać leki pacjent musi odzyskać chęć życia a to jest możliwe tylko w wyniku terapii i kontakcie z innymi życzliwymi mu ludźmi. Kontakt chorego z ludźmi, którzy poradzili obie z tym problemem jest decydujący !!!
Odtrucie i stabilizowanie stanu psychofizycznego osoby uzależnionej musi odbywać się pod specjalistyczną opieką, dlatego pacjentów często kieruje się na szpitalny oddział toksykologii. Następnym etapem leczenia jest terapia uzależnień, w ramach której chory poznaje specyfikę choroby, uczy się radzić sobie z tzw. głodem lekowym i rozwiązywać problemy, nie wspierając się farmaceutykami.
 

(0/5, 0 ocen)

Zadzwoń do Nas!
☎ 533 724 499
Telefon
Wiadomość
Adres: https://koninki.pl/jak-przestac-zazywac-leki.html