Ile kosztuje odwyk alkoholowy

Dobry odwyk alkoholowy nie może być tani. Wszystko co ma wartość najczęściej dlatego kosztuje, że jest unikalne i jedyne w swoim rodzaju. Dotyczy to samochodów, zabiegów operacji plastycznych czy chirurgicznych, domów – produktów jak i usług.

Im większy komfort i jakość usługi – to i większa musi być cena.

Śmieszą Ośrodki terapii leczące uzależnienia proponujące za całodobowy dzień pobytu chorego alkoholika cenę 200 – 300 złotych.

Albo nie potrafią liczyć, albo po prostu skupiają się nie na terapii, tylko na udogodnieniach dla pensjonariuszy.

W Ośrodku, który jest podmiotem leczniczym - tak jak szpitalu - przebywający tam na leczeniu człowiek nazywa się pacjentem.

Pacjent to ktoś, kto chwilowo (lub nie) stracił zdrowie fizyczne i psychiczne (równowagę) i zadaniem pracujących w służbie zdrowia ludzi, jest przede wszystkim pomoc mu w odzyskanie zdrowia.

Na nic dobre jedzenie, wygody, wycieczki czy całodobowo dostępna komórka czy telewizja – jeśli nie będzie czynnika najważniejszego – dobrze zaplanowanej terapii polegającej na zajęciach edukacyjnych jak i zajęciach umożliwiające choremu nabranie umiejętności życia na trzeźwo.

Zajęcia, które trwają prawie cały dzień musi ktoś poprowadzić, musi dodatkowo zadbać o czas na indywidualne rozmowy z przydzielonym pacjentem, musi porozmawiać z rodziną chorego, odbierać telefony, obserwować samopoczucie pacjenta itd. Oprócz powyższych działań, pacjent musi mieć ciepło w pokoju i obiekcie oraz zapleczu, mieć ciepłą wodę, czystą pościel i ręczniki jak też właściwe jedzenie.

Godzina (50 minut)  psychoterapii w Polsce to przeciętnie wydatek 100 – 150 złotych. Gdy uzmysłowimy sobie, ze nasz pacjent jest pod opieką 24 godziny – to powyższe kwoty 00 -300 złotych za dzień pobytu - pozwalają tylko na egzystowanie pacjenta a nie na zaangażowanie go w terapii.

Niestety większość Ośrodków terapii nie spełnia wymogów podmiotów leczniczych. Nie są przez przez nikogo nadzorowanym i kontrolowanym - dowolnie układają sobie schemat leczenia.

Proponują super terapię za super cenę, promocyjne obniżki ceny, sezonowe oraz Covidowe obniżki - szaleństwo.

Nam nie wolno się reklamować. Możemy tylko zamieszczać informacje.

Nie ma tanich dobrych terapii.

Dobra terapia to skuteczna terapia i na taką terapię zapraszamy.

 

(4.7/5, 34 oceny)

Telefon
Wiadomość
Adres: https://koninki.pl/ile-kosztuje-odwyk-alkoholowy.html